News

17.1.2018

Serverunderhåll - tekniskt problem med banken

Hej kära kunder!

Dessvärre upplever vi vissa tekniska problem med banken för utbetalningar av uttag på krediten. I samband med serverunderhåll för felsökning kommer utbetalningar dessvärre inte ske under dagen. Serverunderhåll och tekniskt problem med banken beräknas vara färdigt till morgondagen. Vi ber om ursäkt till de kunder som påverkas av detta.

Med vänliga hälsningar,
EverydayPlus

29.12.2017

Gott nytt år!

Hej kära kunder!

Vi vill passa på att önska er alla ett gott nytt år och en god fortsättning in i 2018. Vi hoppas att det blir ett underbart år fyllt med glädje och nya upplevelser.

Vi vill även passa på att informera om öppettider.
Under nyårsafton har kundtjänsten öppet mellan 9:00-15:00
Under nyårsdagen har kundtjänsten öppet mellan 10:00 - 14:00

Gott nytt år!
Önskar EverydayPlus

20.12.2017

Tekniska problem med telefonin

Vi upplever dessvärre lite tekniska problem med vår telefonlinje. Vi kommer att åtgärda detta så snabbt som möjligt.

Ni kan fortfarande kontakta oss via e-post eller vå chattfunktion på hemsidan. Du kan också hitta svar på många av dina frågor under "frågor och svar" på vår hemsida samt på din EverydayPlus online.

Vi ber om ursäkt för besväret.
Med vänliga hälsningar,
EverydayPlus

18.12.2017

Driftstörningar till Nordea

Hej kära Nordeakunder!
Vi upplever mindre driftstörningar från Nordea i dagsläget som kan innebära en viss fördröjning för utbetalningar till Nordeakunder.
Vi hänvisar till Nordeas hemsida för förklaring till dessa störningar.
Med vänliga hälsningar,
EverydayPlus

Pages

Kolik stojí úvěr EverydayPlus?

2000,00 Kč

 • Celková částka ke splacení:
  i
 • NEBO minimální splátka:
  i
 • RPSN:
  247,58 %
  i
 • Výše úvěru:
 • Poplatek za výběr:
 • Splatnost: 31.03.2018
 • Měsíční pevná zápůjční
  úroková sazba:

  20%

Pokud uhradíte dlužnou částku v plné výši do data splatnosti, nebudou vám účtovány žádné další poplatky kromě poplatku za čerpání úvěru.

Využijete-li možnost splátky, musíte splatit vždy minimálně jednu čtvrtinu z celkové účtované částky, nejméně však 300 Kč. Měsíční úrok ve výši 20 % se potom na vyúčtování v příštím měsíci vypočítá na základě zůstatku po odečtení zaplacené částky.

Výše RPSN v případě, když celkový úvěr je vyčerpán dvanáctý den kalendářního měsíce v plné výši a je splacen jedinou splátkou k poslednímu dni kalendářního měsíce následujícího po měsíci, v němž došlo k čerpání úvěru.

Služby zákazníkům

Otevřeno v pracovní dny 8 – 18
Telefonní číslo
22 888 69 69
E-mail
info@everydayplus.cz
Chat
Chat

Reprezentativní příklad

Splatnost v kalkulátoru = splatnost první splátky. Dobu splácení určuje spotřebitel. Například v případě, že úvěrový limit ve výši 4000 Kč je vyčerpán v den uzavření smlouvy o úvěru v plné výši a je splácen jednotlivými měsíčními splátkami ve výši minimální splátky úvěru, doba splácení je 33 měsíců , výše poplatku za čerpání úvěru je 800 Kč (20 %), výše úroku 11 049 Kč a celková částka splatná spotřebitelem 15 849 Kč. RPSN činí 588,56%. Spotřebitel je oprávněn splatit celý úvěr ihned po poskytnutí, RPSN v takovém případě činí 278,46%.